• 100 години Лингото: препознатлив знак на дизајн за иднината на марката ФИАТ

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Uno: „Револуционерната“ комуникација на Форатини од пред 40 години

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • „Панделерија“, место каде „Пандите“ се побројни од луѓето. Филм кој ја слави иконата на ФИАТ и работниците од фабриката

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • ФИАТ во 2022 е водечка марка во светски рамки во Групацијата Стелантис и неоспорен лидер во Бразил, Италија и Турција

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 на FIAT со две победи на “Најдобри автомобили 2023” на списанието auto motor und sport во категоријата на Мини-автомобили

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Cars.com во Извештајот за достапност (Affordability Report) го прогласи FIAT 500X: за Нов автомобил со најдобра вредност 2023, во САД

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 прогласен за Најдобар мал градски електричен автомобил (“best small electric car for the city”) и Најдобар кабриолет за вредноста (“best convertible for value”) на Конкурсот за наградите на What Car? 2023

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Нова гама Abarth: две иконски суштини, два нови пакети и една нова легендарна портокалова боја. Едноставна да се конфигурира, направена за забава!

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Иконскиот Фиат 500 со Flash Mob “Добар ден, Долче Вита“ („Buongiorno, Dolce Vita")

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Abarth “Hot Lap” победи на NC Digital Awards 2022

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Стелантис во Тики слави производство на 12.500.000 возила

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Стогодишнина од отворањето на Патеката во Монца: FIAT со посебна награда за победата на првата трка за Големата награда на Италија на оваа патека

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 беше избран за „Најдобар мал електричен автомобил“ на What Car? Electric Car Awards 2022 втора година по ред

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • На денот на неговиот 65-ти роденден, Fiat 500 е лидер во секторот на електрични автомобили во Италија и во Германија во првата половина на 2022 година

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новите Panda и Tipo специјална серија Гармин за љубителите на отворениот простор и вежбањето

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот Abarth 695 посветен на 131 Rally: 40 години подоцна, легендата се враќа!

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Двојна круна за Abarth нa конкурсот “Best Brands in All Classes” на AUTO BILD

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Dolce vita на FIAT се живее со 500 и 500X, совршена комбинација на електрификација, иконски стил и уникатно доживување на возење на отворено

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Иконскиот Fiat 500 станува дигитално уметничко дело благодарение на уметникот Рон Арад

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Нова и оригинална песна за прв пат изведена во филмот “La Dolce Vita” го придружува новиот спот “The Driver” (Возачот) co Леонардо ди Каприо и Новиот 500 Во главните улоги

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • По големиот успех на Новиот 500 “Првото Launch Edition” се враќа врвот на гамата со верзијата на Новиот 500 “(Првиот) La Prima by Bocelli”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Нова гама на Abarth 595: Скорпијата повторно боде

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 ја освои титулата за најдобар градски автомобил - Best City Car на наградите за автомобил на годината во Велика Британија

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 ја освои титулата "City Car 2022" на наградите GQ Car Awards

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 ја освои 24-тата награда: избран е за "Електрично возило на годината 2022" во Холандија

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Нови 500X Hybrid и Tipo Hybrid: гамата Fiat е 100% eлектрифицирана

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Abarth 595 ја освои титулата “Best Car 2022” (Најдобар автомобил 2022) на списанието “Auto Motor und Sport” по седми пат едноподруго

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот Фиат 500 нa Consumer Electronics Show (CES) 2022 во Лас Вегас

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 ја доби својата 19-та награда во Европа за најдобар автомобил "Best Car Award 2021" на Le Moniteur Automobile

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • 500 Iride: зародиш на микромобилноста со потпис на Mopar®

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 ја освои наградата “Small Car of the Year” (Мал автомобил на годината) на наградите News UK Motor Awards

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • ДЕФИНИРАЈТЕ ЈА ВАШАТА ИДНИНА И СПАСЕТЕ ЖИВОТ

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Семејството 500 се подновува и станува посовремено, со повеќе технологија

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Среќен роденден Abarth!

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Фабриката Стелантис во Тики, Полска прославува ново достигнување: два и пол милиони произведени Фиат 500

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 е “Кабриолет на годината” и “Најдобриот градски електричен автомобил” според англиското списание What Car?

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Panda Cross избрана за најдобар кросовер на годината од страна на англиското списание “4x4”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 продолжува да собира меѓународни награди: избран за „Автомобил на годината и најдобар мал електричен автомобил“ во Велика Британија и „Зелен автомобил 2020“ во Франција

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Abarth добива Guinness World Record™

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Деби на Новото Tipo Cross и гамата на Tipo и Panda целосно обновени во однос на моторите, стилот, верзиите и технологијата

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Ново TIPO и ново TIPO Cross: нови мотори, нови дизајни, нови верзии и нова технологија

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 ја освои наградата “Најдобар дизајн за 2020” на конкурсот "Autonis 2020" кој што го организира “Auto Motor und Sport”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Извонредноста на Мирафиори, најголемиот комплекс на FCA во светот

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Nuova 500 победи на „Red Dot Award 2020”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Среќен роденден Панда: сите “интелигентни решенија” кои во нејзините први 40 години ја направија Панда единствена, наменска и функционал

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот Фиат 500 помина преку новиот мост во Џенова

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Среќен роденден Панда: закажување со стилот за второто видео со кое се слави роденденот четириесет години од автомобилот на Фиат

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Panda Easy Hybrid, најдемократскиот Mild Hybrid на пазарот во Италија

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Среќен роденден Панда: четириесет години успеси раскажани од нивните носители

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Concept Centoventi прогласена за “Најдобар концепт автомобил 2019” од страна на Design News

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Како се раѓа спојлер 100% Made in Abarth

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • #fiatforkids: вселенска мисија со боенката на Fiat 500

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Аутомобиле СК донираше четири возила за Министерството за здравство

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • #fiatforkids: Фиат ја лансира Боенката за моделот 500, мислејќи на најмладите

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat и LEGO создадоа пресек на “Dolce Vita” каде главната улога ја има иконата Fiat 500

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Дожд од интернационални награди за Abarth

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Создаден е новиот Fiat 500: време е да се дејствува за да се создаде подобра иднина

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • СПОРЕД GTÜ: FIAT TIPO СО ПОМАЛКУ ДЕФЕКТИ И ОД ГЕРМАНСКИТЕ ПРЕМИУМ ВОЗИЛА

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Concept Centoventi ја доби Специјалната награда од жирито на “Trophées Argus 2020”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Фиат 500 Хибрид и Фиат Панда Хибрид, хибридот според Фиат

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Во фабриката Fiat Крајслер Автомобили во Тики се произведе автомобилот со реден број дванаесет милиони

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat 3½ hp од 1899 ќе учествува на “London to Brighton Veteran Car Run”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новата Fiat Panda Trussardi: првата “luxury Panda”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Семејството 500 бележи три милиони продадени возила во Европа

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Стинг и Шеги го “лансираат” од вселената создавањето на двете нови ѕвезди Фиат 500 на врвото на гамата: Star и Rockstar

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Нова гама Fiat 500: иконата се подновува и се збогатува со верзиите на врвот во гамата Star и Rockstar

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Наследство HUB: иновативен простор кој ја чува славната историја на наследството на FCA

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Panda Raid 2019- Fiat Panda Cross -Пустински ас

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • 70 години историја и успеси, среќен роденден Abarth!

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Concept Centoventi (Фиат Концепт Стодваесет): “сенародниот” одговор на електричната мобилност

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat слави 120 години историја на Меѓународниот Саем во Женева 2019

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Рефлекторите насочени кон Fiat 500 изложена на MoMA во Њујорк

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Abarth 595 по четврти пат победува на "Best Car 2019" на "Auto, Motor und Sport"

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Произведен 500.000-тиот Fiat Tipo

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Фиат 500, постави рекорд: околу 194.000 автомобили продадени во Европа, во текот на 2018

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Panda Cross победник во кросовер категоријата на престижните "4x4 of the Year 2019 awards"

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Ducato избрано за "Најдобра основа за кампер" на годината, 12-ти пат по ред

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500X Cross Mirror, уште повеќе технологија и поврзаност

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Гамата Фиат осветлена од боите на “Светлата на уметникот” продефилира низ плоштадите во Торино

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Фиат 500 изложен на MoMA (Музејот на Современа уметност) во Њујорк на изложбата “The Value of Good Design” (Вредноста на добриот дизајн)

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Престижната награда Key Award 2018 доделена на краткиот филм за лансирањето на новиот Fiat 500X

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Гамата Tipo се збогатува со новите Fiat Tipo Mirror и Street

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Во Милано се претстави новиот Fiat 500 Collezione

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Стил за секоја сезона: се создава новиот Fiat 500 Collezione

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Во Торино се разгоруваат емоциите за новиот Fiat 500X

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500L S-Design: емоции и спортски дух за младите семејства

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Собери и вози Fiat 500!

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот Fiat 500X: враќање во иднината со новите мотори и новите технологии

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Ексклузивниот Fiat 500 Spiaggina ’58 е специјално издание посветено на роденденот на Fiat 500

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • 365 Panda за добредојде на Panda Waze и веднаш рекорд

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот 500 Collezione како топ модел на модните настани низ Европа

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • НОВИОТ FIAT 500 ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА ОД ДВА МИЛИОНИ ПРИМЕРОЦИ

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Промоција на проект- Возило трансформер Fiat 500

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Panda Raid 2018: незапирливата Fiat Panda ја освојува пустината

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat на Интернационалниот саем за автомобили во Женева 2018

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Произведен Fiat 500L број 500.000

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Tipo: функционалноста, едноставноста и персоналноста полнат триесет години

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat и Fiat Professional на подиумот на конкурсот "Bea World – Best Events Awards"

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Наскоро нов Fiat 500L

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Денес е произведена милионитата Фиат Панда

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Key Award 2017: наградени комуникациските кампањи наменети за Fiat 500

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Вчера, беше претставена јубилејната марка на Fiat 500

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat 500 станува дел од MoMA во Њујорк

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот Fiat 500 Anniversario: специјален подарок за прославата на неговиот 60-и роденден

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • После Италија, Франција и Германија, “500 Forever Young Tour” пристигнува во Шпанија

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat и Esselunga постигнаа Guinness World RecordTM: испорачани 1.495 Fiat 500 за помалку од 48 часа

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat 500 Forever young: светската икона “доаѓа” во Лондон од '60

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Незапирливиот Fiat Tipo прави „пат околу светот“ за 133 дена

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat ја претстави новата верзија Tipo Station Wagon

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот Fiat 500 и 500L во Skopje City Mall!

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Специјална серија Fiat 500 Riva : « Најмалата јахта на светот », симбол за исклучителна италијанска убавина

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот Fiat 124 Spider

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новиот оригинален и извонреден Fiat 500 Riva спој на две безвременски италијански легенди

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Tipo со пет врати и караван

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • FIAT учествува на стотото издание на историската трка “Targa Florio”

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • FIAT TIPO ПРОБНО ВОЗЕЊЕ ВО СТРУМИЦА

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Tipo презентација во Куманово

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Tipo во Неготино и Кавадарци

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Tipo во Битола

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat Macedonia ве поканува на презентација и пробно возење на новото Fiat Tipo.

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • AUTOBEST 2016: FIAT TIPO крал на Европа

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Новото Fiat Tipo победи на престижниот “Autobest 2016″

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Веќе се потврдува како голем успех: Fiat Tipo е меѓу петте финалисти на престижната награда AutoBest 2016

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Fiat се враќа во Франкфурт

  ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

 • Ви треба информација? Разговарајте со нас