Skip to content Skip to navigation

TIPO од 19.350 €
Сега е толку едноставно да избереш новo Fiat Tipo.
На располагање се голем број на возила со промотивен попуст валиден за сите верзии од 1000 Евра.

Стандардна опрема:
Автоматски клима уред ; Сензор за светлина; Сензор за дожд; Предупредување за замор кај возач ; Помош при одржување на правец во лента на движење ; Активни капаци на предна маска ; Интелигентна помош за одржување на брзина; Темпомат; Ограничување на брзината (Speed Limiter); Управувач и рачка на менувач обложени со кожа; ESP – Електронска контрола на стабилноста + ABS; Висинска регулација на возачко седиште; 7” екран на допир со радио со DAB + USB приклучок ; Радио команди на управувач; Android Auto / Carplay / Mirroring; Сензор за надворешна температура; Start&Stop систем; Браници во боја на каросерија; Дневни светла Full LED; Челични тркала со капаци 205/55 R16; 6 воздушни перничиња; Висинско и длабинско регулирање на управувач;  Електрична регулација на задни стакла ; Електрично регулирани ретровизори со греење; Поделено задно седиште; Мониторинг за притисок во пневматици со дисплеј; Џеб на заден дел од предни седишта..

Со авантуристички став, Типо е на располагање како hatchback, hatchback cross или пак station wagon верзија, со мотор на бензин, дизел или hybrid.

Искористи ја можноста, побарај понуда или посети го најблискиот продажен салон на Fiat.


Понудата се однесува за верзијата Fiat TIPO Hatchback 1.0 T3 E6D ENTRY во денарска противвредност 1,195,830 денари со вклучен попуст 61,800 денари. Комбинирана потрошувачка кај оваа верзија 5.6-5.7 l/100 km, емисија на издувни гасови CO2 :126-128 gr/km. Сликата е од илустративен карактер и не се однесува за прикажаната понуда. За детален опис побарајте понуда или посетете го најблискиот продажен салон на Fiat.