И ЛЕГЕНДИТЕ СОЗРЕВААТ.

Но и се менуваат. Исто како и целата линија на 500 која е врвниот дострел во низата и додава дополнителна самоувереност и заведување на неговата веќе скроена модернистичка  линија

СИМПАТИЧНО-БЕЗОБРАЗНА ЛИНИЈА КОЈА ВЕ ОСВОЈУВА

Предниот дел Ви намигнува повеќепати благодарение на новиот облик, “бакенбардите” и браникот кој ја опкружува тродимензионалната решетка. Поатраткивен, повеќе позитивен, едноставно многу повеќе од 500. Новите поли-елиптични предни светла многу поефикасно комуницираат со темнината.  Новите LED дневни светла се инспириран од нулата која е дел самото лого на 500, кои во темница стануваат негов заштитен знак, правејќи го веднаш препознатливо.

ВИСТИНСКИ ДОПИР НА СТИЛ И КЛАСА

Беспрекорниот профил на 500 не се менува, но сепак добива дополнително на карактер благодарејќи на двата драгоцени метални бандажи, светликаво сивата верзија на 15″ и матираната 16″  со black diamond финиш. 
Новата дизајнирана верзија на 500 е збогатена со две нови бои на телото на возилото: пастелната Corallo Red (жива, разиграна и сончева) и металниот финиш кој го овозможува  Aida metal опцијата, која дава нота на облагороденост и елегантност.

КАРАКТЕРОТ СЕ ОДГЛЕДУВА ВО ДЕТАЛИТЕ

Како во сосема нов хромиран стрип, кој му дава на багажникот посебно осветлување, ја расчистува маглата и задните светла. Цврстината и стабилноста на телото на возилото добива на дополнителна вредност, и тоа преку задните оптички единици кои ги интегрираат штоп светлата, задните светла и индикаторите.  Сосема необично и храбро решение, кое го истакнува капацитетот на 500 во насока на продолжување на иновациите, без притоа да изгуби од својот добро препознатлив дух.

КОЛЕКЦИЈАТА 500

Линијата 500 претставува нова генерација на автомобили во сосема ново руво, и тоа преку: 6 графички шари направени со цел да се вклопат во новите линии кои изобилуваат со елегантност, имагинација, живост и хумор. Ништо не е оставено на случајност: секое графичко решение може да биде искомбинирано со специфична палета на бои за телото на возилото и истите се достапни во повеќе од еден тип – MINI(странично) или пак MIDI (вклучувајќи го покривот, хаубата, страничните ретровизори, линијата на каишот, деловите во багажникот и рамките на вратите. )

КАРАКТЕР И УБАВИНА, СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА.

Храбриот интегриран стил на надворешноста е надополнет со комплетно видоизменетата внатрешност, додава на атрактивност, елеганција и облагороденост, сè со цел ште еднаш да потврди дека 500 е подготвен да изненади. .

ПЕРФЕКЦИЈАТА НЕ Е ДОДАТОК

Дизајнот на контролната табла е целосно видоизменет, со цел да оди во чекор со новите board технологии. Хромираните елементи и позаоблениот дизајн на контролните функции се навистина предизвикувачки. Имајте во предвид дека новиот 500C не е само прекрасен по изглед, туку и функционален, а отсега па натаму поседува и нов практичен дел за складирање на личните работи веднаш до контролната табла, а воедно и ново-интегриран централен тунел со USB/Auxports и многи попростран дел за оставање и држење на чаши.

СÈ Е ПОД КОНТРОЛА

Иновативниот 7″ TFT дигитален дисплеј Ви овозможува да ги држите сите информации под контрола за време на возењето. како на пример податоците за брзо бирање, уредот за мерење на RPM, температура и индикаторот за подесување на брзини, кои самите даваат препораки кога треба да се смени брзината. Тука е и калкулаторот на гориво. кој Ви овозможува да го подесите уредот во зависност од дистанцата која е предмет на Вашето патување , и тоа во делот на потрошувачка на гориво, опсег итн.

ИНСПИРИРАН ОД ВИСОКАТА МОДА

Стил, стил, стил и повеќе стил. Новите материјали и избрани ткаенини за внатрешноста на новиот 500 доаѓаат од најактуелните светски трендови и модни писти. На располагање е цела палета на живописни и разновидни Glen plaid бои и неповторлива burgundy кожа со сини инсертации, исто како и винтиџ дефиниција која внесува колорит од времето на 60тите.

СЕКОЕ ПАТУВАЊЕ ТРЕБА ДА БИДЕ УДОБНО

Со цел да се гарантира максималната  удобност што може да ја замислите, интегриравме сосема нови седишта со уште поергономски материјал и дизајнирани во насока да ја зголемат удобноста на патниците на задните седишта.

Ви треба информација? Разговарајте со нас