Skip to content Skip to navigation

  ПАКЕТИ

  Откриј кој пакет најмногу одговара на твоите потреби! Секој пакет е осмислен за да го направи твоето ново Fiat Tipo Hatchback и Station Wagon уште поуникатно! 

  ПАКЕТ  STYLE

  Ако за тебе стилот е сè, овој пакет е совршен за тебе. Затоа, фрли поглед и откриј како да го комплетираш изгледот на твоето Fiat Tipo.

  • Детали во засенчен хром
  • 16’’ алуминиумски тркала со форма на дијамант
  • Заден дел на ретровизорите во боја на каросеријата
  • Предни светла за магла
  • Затемнети стакла
  • Патосници
  • Задни LED светла

  ПАКЕТ TECH

  Ако ја сакаш технологијата, овој пакет е само за тебе. Најнапредната технолгија во еден единствен автомобил hatchback или пак station wagon ексклузивно за тебе. 

  • Радио 10'‘ екран на допир
  • Безжично полнење на мобилен телефон
  • 7’’ екран во боја на инструмент-таблата
  • Blind Spot Assist - Детекција на мртва точка
  • Autonomous City Brake - Автономно кочење + радар
  • Адаптивен Темпомат
  • Сензори за светлина и за дождl

  ПАКЕТ COMFORT

  Доколку сакаш комфор, овој пакет е за тебе. Единствен дизајн кој ќе го направи секое твое возење уште поудобно. 

  • Задна камера за паркирање
  • Задна порта USB 
  • Преден и заден потпирач за рака
  • Трет потпирач за глава на задните седишта
  • Лумбарно регулирање на возачкото седиште 
  • Регулирање на висината на совозачкото седиште 
  • Електрохроматски внатрешен ретровизор
  • Предни и задни сензори за паркирање