Skip to content Skip to navigation

500X од 21.490 €
Сега е толку едноставно да избереш нов Fiat 500X.
Искористи го промотивниот попуст за сите верзи од 1000 до 1500 Евра.

Стандардна опрема:
ESP – електронска контрола на стабилноста на возилото + ASR + MSR + Hill Holder;  ERM – систем против превртување на возилото; Електрична паркирна сопирачка; LaneSense™ помош при одржување на правец во лента на движење + систем за препознавање на сообраќајни знаци; Темпомат + ограничувач на брзинa; Kлима-уред; Предни светла за магла; Start&Stop™; Командни копчиња на управувач; Carplay / Android Auto mirroring; Uconnect™ радио со 7-инчен екран на допир, Bluetooth, USB, AUX; 3,5-инчен TFT дисплеј; Media hub (2 x USB);  6 звучници; Рачка на менувачот обложена со кожа;  6 воздушни перничиња; Електрична регулација на задни стакла; Електрично регулирани ретровизори со греење; Управувач обложен со кожа; Поделено задно седиште; Висинска регулација на возачко седиште; Заден спојлер и многу повеќе..

500X е на располагање со мотор на бензин, дизел или hybrid.

Побарај понуда или посети го најблискиот продажен салон на Fiat.


Понудата се однесува за верзијата Fiat 500X 1.0 120 MT во денарска противвредност 1,328,082 денари со вклучен попуст 92.700 денари. Комбинирана потрошувачка кај оваа верзија 6.2 – 6.9 l/100 km, емисија на издувни гасови CO2 :142-157 gr/km.