Skip to content Skip to navigation

  ПАКЕТИ

  Разгледај и одбери го пакетот кој најмногу одговара на твоите потреби! Секој од нив е специјално дизајниран за да го направи твојот нов Fiat 500X SUV уште поуникатен!  

  ПАКЕТ  STYLE

  Ако сакаш стил, овој пакет е совршен за тебе. Откриј како може да го комплетираш изгледот на твојот Fiat 500X  

  • 17’’ алуминиумски тркала  
  • LED предни дневни светла  
  • LED задни светла
  • LED светла за магла
  • Затемнети стакла
  • Светло под вратата

  ПАКЕТ TECH

  Ако ја сакаш технологијата, разгледај го овој пакет. Комплетната иновација која ја бараш, во еден единствен компактен SUV ексклузивно за тебе.     

  •  NAVI 
  •  Auto high beam 
  •  ACC (Adaptive Cruise Control – Адаптивен темпомат)
    •  Blind spot detection - Помош при слепи агли 
  •  Електрични ретровизори на преклопување
  •  Сензор за светлина & дожд
  •  Forward collision warning - Предупредување за директен судир 
  •  Passive entry + keyless go - Отворање на вратата и стартување на моторот без употреба на клуч

  ПАКЕТ COMFORT

  Кога ќе видиш совршен пакет за тебе и ќе помислиш: тоа е тоа! Ги избравме сите содржини кои ќе ти овозможат удобно патување и незаборавен стил на твојот компактен SUV.  

  •  Задна телекамера
  •  Трет потпирач за глава на задните седишта
  •  Возачко седиште со лумбарно регулирање
  •  Електрохроматски внатрешен ретровизор
  •  Автоматски клима-уред
  •  Преден потпирач за рака
  •  Заден usb приклучок
  •  3.5’’ TFT екран во боја на инструмент-таблата 
  •  Предни и задни сензори за паркирање