Skip to content Skip to navigation

  ПАКЕТИ

  Разгледај и одбери го пакетот кој најмногу одговара на твоите потреби! Секој од нив е специјално дизајниран за да го направи твојата нова Fiat Panda уште поуникатна!   

  ПАКЕТ STYLE

  Ако сакаш стил, овој пакет е совршен за тебе. Откриј како може да го истакнеш изгледот на твојата нова Fiat Panda.

  • Црвни шипки за товар на покривот
  • Црни странични лајсни
  • Заден дел на ретровизорите во боја на каросеријата
  • Затемнети стакла
  • Предни светла за магла
  • 15‘’ тркала

  ПАКЕТ TECH

  Ако ја сакаш технологијата, разгледај го овој пакет. Комплетната иновација која ја бараш, во еден единствен автомобил, ексклузивно за тебе. 

  • Радио 7‘’ DAB со екран на допир
  • CarPlay / Android Auto 
  • Команди на волан
  • Сензор за светлина & дожд
  • Автоматски клима-уред

  ПАКЕТ COMFORT

  Ако сакаш удобност и стил, ова е совршен пакет за тебе! Ги избравме сите содржини кои ќе ти овозможат удобно патување и препознатлив дизајн на твојот автомобил Fiat Panda.
  • 5 седишта + трет потпирач за глава на задните седишта 
  • Висинска регулација на возачкото седиште 
  • Задни седишта на преклопување
  • Eлектрични надворешни ретровизори со грејач 
  • Задни сензори за паркирање  

  Не е на располагање со верзијата ТНГ. 

  PANDA CROSS

  Вози низ град со стил на една икона. Cross е најексклузивна и најкомплетна верзија на Panda. Ова е врвната верзија на гамата која ги соединува пружа максималниот комфор со технологијата, истакнувајќи го препознатливиот стил на Panda. Ако бараш класика, во Panda Cross сигурно ја наоѓаш.