FIAT 500

FIAT 500

500 STAR & 500 ROCKSTAR. ЅВЕЗДИТЕ НА FIAT СЕ РОДЕНИ.
Дали сакаш да блеснеш како ѕвезда? Или си смел и спортски како рокѕвезда?
Каков и да е твојот карактер, одбери нов FIAT 500 кој совршено ќе ти одговара.


Дигитален екран на допир од 7” во боја, Застаклен фиксен кров со ролетна, Тркала од лесна легура 16”, Управувач обложен со кожа со команди, Темпомат, Предни патосници


Искористи ја понудата: попуст 1500 евра на сите верзии од гамата Fiat 500.**


ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ВОЗИЛОТО

Опремата се однесува на верзиите 500 Star & 500 Rockstar. Комбинирана потрошувачка кај овие верзии од 5,1 до 5,3 l/100 km, емисија на CO2 114 g/km. Фотографиите се од информативен карактер.

**Попустот во денари изнесува 92.700 денари и се однесува на сите верзии на Fiat 500 на располагање во официјалниот ценовник.