За најубавите патувања Fiat Tipo SW – Fiat Makedonija

TIPO BANERI WEB 8393

За најубавите патувања Fiat Tipo SW

Со бескомпромисна удобност и дизајн, практичен автомобил со багажен простор од 550l за доволно за целото семејство, опремен со:
Клима уред
6 воздушни перничиња
ESP+Hill Holder
Радио со USB/AUX и команди на управувачот
Светла за магла
Задни паркинг сензори
Комбинирана потрошувачка 3,7 l

Сега со промотивна Diesel понуда за 14.390 €

ПОБАРАЈ ПОНУДА

Цената во денари изнесува 889.302 денари и се однесува на верзијата Fiat Tipo Station Wagon Diesel 1.3 Multijet 95KS MT POP со вкучен промотивен попуст. Комбинираната потрошувачка на гориво кај оваа верзија изнесува 3,7 l/100 km, емисија на CO2 99 g/km. Фотографијата е од информативен карактер. За повеќе информации во врска со промоцијата за Fiat Tipo SW, побарајте понуда.