500 CULT

СОВРШЕН МИКС
Контролната табла на Fiat 500 Cult ја дели истата боја како и каросеријата, за да му даде незаборавен изглед и уникатен стил на вашиот автомобил.

500 CULT

СЕДИШТА СО МОНОГРАМ
Монограм со Fiat на новите седишта во син штоф, за уште поексклузивен изглед.

500 CULT

ПОВЕЌЕ КОНТРОЛА ЗА ВАС
Ги имате сите функции на автомобилот на дофат на раката, уживајте во возењето со воланот кој е мек на допир.

500 CLUB

НОВИ СЕДИШТА СО МОНОГРАМ
Непогрешливиот потпис на Fiat им дава допир на ексклузивност на вашите седишта од сина ткаенина.

500 CLUB

КОНТРОЛА И ЗАБАВА, ЗАЕДНО
8 копчиња на воланот со мек допир за да имате уште поголема контрола врз сите функции на вашиот CLUB 500. Ќе ви овозможат уште позабавно и безбедно возење.

500 CLUB

КОНТРОЛНА ТАБЛА ВО БОЈА
Стилот добива неочекуван пресврт со новата контролна табла во боја на каросеријата.

500 DOLCEVITA

ВНАТРЕШНА ЕЛЕГАНЦИЈА
Како права икона на животниот стил, 500 Dolcevita изобилува со детали инспирирани од светот на модата, со софистициран стил на седиштата со дезен.

500 DOLCEVITA

ВОЗИ СО МАКСИМАЛНА КОНТРОЛА
Воланот со хромирани детали ти нуди потполна контрола на функциите на автомобилот, благодарение на неговите 8 копчиња.

500 DOLCEVITA

ТАБЛА ВО БОЈА
Контролната табла и каросеријата делат иста боја, за постојан стил.

500 DOLCEVITA

ДАЛИ НЕКОЈ РЕЧЕ КОМФОР?
Прилагодете ја висината на возачкото седиште и возете во најдобрата можна позиција. И ако ви треба повеќе простор, проверете ги џебовите на задните седишта!

500 RED

УДОБЕН ИЗБОР ЗА БЛАГОРОДНА ЦЕЛ
Дефинираjте ја вашата идеја за релаксација и возење со новите седишта од црн штоф со монограм FIAT изработени од SEAQUAL® MARINE PLASTIC, црвени обвивки на шевовите и специјално лого.

*SEAQUAL® MARINE PLASTIC е нова одржлива, целосно следлива суровина од SEAQUAL INITIATIVE која е направена од морски отпад.
Перничињата и централните влошки за грбниот потпирач се направени од SEAQUAL® MARIN PLASTIC, покривајќи 22% од седиштето. Останатите 78% се во нормален полиестер.

500 RED

ЦРВЕНА БОЈА НА ТАБЛАТА
Елегантна, иновативна и во чекор со времето. Црвено обоената контролна табла со црно 500 лого е нешто навистина убаво

500 RED

ЕМОЦИИ НА ВАШИТЕ ПРСТИ
Воланот е обложен со материјал мек на допир во црна боја, обработен со новиот антимикробен третман, (RED) ќе ви открие ново чувство при возењето.

500 RED

ПОСЕБНИ ПАТОСНИЦИ
(500)RED е посебен од врвот… до самото дно. Не верувате? Па, откријте ги неговите наменски предни и задни патосници со црвени шевови од Mopar®.

Ви треба информација? Разговарајте со нас